#
os. Centrum E 1b, 30-934 Kraków +48 12 307 16 16 kontakt@nowepliczki.pl

Gdzie umieścić pompę ciepła w remontowanym domu?

gdzie umieścić pompę ciepła

 

Jeśli uda się pompę ciepła zmieścić w kotłowni to wydaje się, że takie właśnie rozwiązanie będzie najlepsze. Niekiedy jest to jednak szczególnie trudne gdy jest tam już stary kocioł.

 

Tam gdzie mamy kotły gazowe, to często zdarza się, że znajduje się on w holu albo w sieni i nie ma osobnej kotłowni. Pojawia się więc problem, szczególnie gdy chce się stosować kocioł podwójny, który będzie podgrzewał wodę i jednocześnie będzie odpowiadał za centralne ogrzewanie. Przy takiej pompie ciepła będzie trzeba znaleźć naprawdę odpowiednią przestrzeń. Z brakiem miejsca poradzić sobie można na kilka sposobów.

Można umieścić sprzęt w holu, pod schodami czy w pomieszczeniu na strychu. Dobrze będzie, jeśli uda się znaleźć kompaktową pompę ciepła, którą będzie można umieścić w jednej obudowie. W ten sposób wszystko będzie estetycznie wyglądać i będzie dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniami przypadkowymi. Musimy także pamiętać o tym, że taka pompa może być w czasie pracy dość głośna i dlatego nie powinna się znajdować blisko sypialni i takich pomieszczeń gdzie odpoczywamy.

Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie szukanie cichego sprzętu, który spełni oczekiwania. Urządzenie stawia się przy ścianie, tak by część była za budynkiem. Jeśli tak się ustawi pompę to można walczyć z problemem dużego hałasu jak i też brakiem miejsca na pompę. Wydaje się więc, że w ten sposób na pewno warto decydować się na montowanie pompy.

pompa ciepła w domuCo wydaje się być bardzo ważne to także fakt, że obecnie wybór pomp jest już bardzo duży i dlatego zdecydowanie łatwiej będzie dla siebie coś interesującego wybrać. Będzie można dokładnie dopasować pompę między innymi do pomieszczenia, w której będzie miała się znaleźć i do swoich własnych potrzeb. To tylko od nas zależy na jaką pompę się zdecydujemy i jaką formę instalacji będziemy chcieli wykorzystywać.

#